Zakwaszenie to modne ostatnio słowo, ale czy przekłada się ono na na nasze zdrowie? Nie mam wątpliwości, iż odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Krew powinna mieć odczyn zasadowy (7,35 – 7,45). Jeśli jej odczyn jest poza tym zakresem, oznacza to nierównowagę pH krwi i moczu równe 7.0 oznacza odczyn obojętny, powyżej tej wartości – zasadowy, a poniżej – kwaśny. Zakwaszony organizm, to niedotlenione komórki, a to z kolei szybka droga do nowotworów bądź innych schorzeń, nie mówiąc o zmęczeniu oraz stresie.

Co zakwasza organizm?

Najczęstszą przyczyną zakwaszenia organizmu jest oczywiście złe odżywianie, ale nie jest to jedyny powód:

 • spożywamy za dużo cukru, jest on wszędzie: w napojach, słodyczach, wędlinach,
 • spożywamy zbyt dużo białka (dzieci potrzebują go dużo w trakcie wzrostu, ale dorośli już nie),
 • mamy niedokwaszony żołądek(dobrze zakwaszony żołądek ułatwia odkwaszenie się),
 • żyjemy w stresie,
 • mamy toksyny w organizmie,
 • cierpimy na chroniczny stan zapalny(wszelkie bóle, miażdżyca),

Nasze ciało ciągle reguluje kwasowość tkanek, używając minerałów oraz reakcji chemicznych, jednak zależnie od stopnia działań negatywnych, nie zawsze wystarcza mu środków, by zachować równowagę.

Według doktora Roberta Younga, najprostszą metodą badania kwasowości jest przeprowadzenie testu za pomocą papierka lakmusowego na moczu. Papierek wskaźnikowy zmieni kolor na taki, który odpowiada pH moczu. Poziom ten jest połączony ściśle z pH krwi i tkanek.

Jak przeprowadzić pomiar zakwaszenia organizmu?

Zakwaszeni sprawdzamy zaraz po przebudzeniu się, nie pijemy przed nim, ani nie spożywamy żadnych posiłków, gdyż zafałszowało by to wynik.

Papierek wskaźnikowy umieszczamy w środkowym strumieniu moczu, co oznacza, iż nie przysuwamy go od razu, tylko po wysikaniu części moczu. Jeśli mamy trudności z wykonaniem tej czynności, to możemy użyć pojemnika na mocz.  Maczamy w nim papierek wskaźnikowy i sprawdzamy wynik.

Nie wolno trzymać w palcach części wskaźnikowej papierka, gdyż skóra ma odczyn kwasowy i pot może zafałszować wynik. Po zmoczeniu papierka lakmusowego w moczu należy od razu wynik porównać ze skalą.

Pomiary należy wykonywać codziennie przez kilka dni, aby upewnić się jaki jest stan organizmu.

Papierki wskaźnikowe PH 0-12

 

Forum Zakwaszenie, czyli co powinieneś o nim wiedzieć?

Temat zawiera 0 odpowiedzi, i ma 1 odpowiedź, ostatnio zaktualizowany przez  Marcin 10 miesięcy temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #1928 Odpowiedź

  Marcin
  • Opiekun forum

  Zakwaszenie to modne ostatnio słowo, ale czy przekłada się ono na na nasze zdrowie? Nie mam wątpliwości, iż odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Krew powinna mieć odczyn zasadowy (7,35 – 7,45). Jeśli jej odczyn jest poza tym zakresem, oznacza to nierównowagę pH krwi i moczu równe 7.0 oznacza odczyn obojętny, powyżej tej wartości – zasadowy, a poniżej – kwaśny. Zakwaszony organizm, to niedotlenione komórki, a to z kolei szybka droga do nowotworów bądź innych schorzeń, nie mówiąc o zmęczeniu oraz stresie.

  [Przeczytaj cały artykuł: Zakwaszenie, czyli co powinieneś o nim wiedzieć?]

Odpowiedz na: Zakwaszenie, czyli co powinieneś o nim wiedzieć?
Twoje dane: