Miażdżyca jest współczesną chorobą przewlekłą, która dotyka coraz większą rzeszę ludzi. Lekarze przypisują jej powstawanie  cholesterolowi i demonizują go na wszelkie możliwe sposoby. Ostrzegają by nie dopuszczać do określonego stężenia we krwi, gdyż to spowoduje powstanie płytki miażdżycowej w tętnicach. W praktyce proponują leczenie objawowe i nie są wstanie wyleczyć tej przypadłości. Co innego natomiast twierdzą takie osoby jak dr Hubert Czerniak czy też znany naturoterapeuta Jerzy Zięba.

Przyczyny miażdżycy

Gigantyczne zmiany miażdżycowe aorty.
wikipedia.org

Zarówno medycyna naturalna jak i akademicka twierdzi w tym zakresie podobnie, iż przyczyną miażdżycy są stany zapalne ścian naczyń i uszkodzenia śródbłonka. Spowodowane to jest przede wszystkim złą dietą i brakiem ruchu. Przedstawiciele medycyny naturalnej dodają szczegółowo jakich przede wszystkim substancji nam brakuje, czyli witaminy C, witaminy D i K2 oraz minerałów. Pan Jerzy Zięba podkreśla ogromną rolę prozapalnego składnika naszego pożywienia jakim jest cukier. Substancja ta widnieje w sokach owocowych, słodkich wodach, napojach, słodyczach, a nawet w wędlinach. Stąd też w dzisiejszych czasach trudno jest unikać cukru. Inną niebezpieczną substancją, która może powodować miażdżycę jest glifosat, który powoduje rozszczelnienie ścian jelit i przedostawanie się niestrawionych cząstek pokarmów. Glifosat może występować we wszystkich produktach zawierających kukurydzę, skrobię modyfikowaną genetycznie, rzepaku.

Leczenie miażdżycy, a wyleczenie miażdżycy

Nie będę opisywał dokładnie co nam oferują standardowi lekarze, pełno jest ich artykułów w sieci, zaś skutki ich postępowania widzimy w codziennym życiu. Niemal każda starsza osoba łyka codziennie całe garści tabletek, aż do śmierci, czy tak powinno wyglądać leczenie miażdżycy i osób starszych? Co gorsza, miażdżycę dziś obserwujemy już u małych dzieci, jaka zatem czeka ich przyszłość? Tabletki do końca życia? Czy uda im się doczekać emerytury? Polegając na standardowym leczeniu może się to okazać trudne.

Dr Hubert Czerniak przedstawił konkretny zestaw suplementów na miażdżycę:

Produkt Dawka Działanie
Witamina C Do nasycenia organizmu (Przyjmujemy co 2 godziny płaską łyżkę lub ćwierć łyżki do wystąpienia biegunki, po niej zmniejszamy nieco dawkę, tak by utrzymywać stan tuż przed biegunką. Witaminę C należy przyjmować kilka razy dziennie w dobranej dla siebie dawce) Przeciwzapalne, wzmacnia odporność, bierze udział w syntezie kolagenu, wzmacnia żyły i tętnice
Lizyna dawka zgodna z zaleceniami na etykiecie produktu wspomaga rozbijanie blaski miażdżycowej
Witamina B3 do 3g / dobę  – zacząć od 500mg i stopniowo zwiększać dawkę, by dojść do 3 x 1g  na dobę. reguluje poziom cholesterolu, wspomaga mechanizmy detoksykacyjne

Efekt FLASH, czyli wystąpienie uczucia gorąca, zaczerwienienie skóry to normalna reakcja na dużą ilość witaminy B3, efekt minie po kilku dniach przyjmowania regularnego witaminy.

Niestety w zależności od tego w jakim stanie jest konkretna osoba, oraz jak się odżywia i jaki tryb życia prowadzi może się okazać iż usunięcie zmian miażdżycowych może potrwać nawet do 2 lat. Jeśli jednak chory nie dostosowuje się do zaleceń zmiany trybu życia i żywienia, suplementacja może się okazać daremna.

Gdzie można kupić powyższe suplementy?

Produkty, wymienione przez dr Huberta Czerniaka można zakupić niemal w każdym sklepie ze zdrową żywnością. Dostępne są też one w sklepach internetowych, takich jak np. WitaminaS.pl

Zestaw produktów wymienionych powyżej:

Miaz kompleks – Witamina C, B3 i Lizyna

 

 

Lub poszczególne produkty:

Aminokwas L-lizyna F-LYSINE WitaminaS

Witamina B3 Niacyna BICAPS B3 WitaminaS

Witamina C 100g askorbinian sodu Biomus

Źródła:

 1. Hubert Czerniak TV #9 – #Miażdżyca i cholesterol! Cała Prawda! Produkcja żywności – barbarzyństwo
 2. MIAŻDŻYCA S E R C A – dr Hubert Czerniak © VTV
 3. JAK POZBYĆ SIĘ MIAŻDŻYCY Jerzy Zięba

Forum Suplementy na Miażdżycę, czyli wylecz arteriosklerozę!

Temat zawiera 0 odpowiedzi, i ma 1 odpowiedź, ostatnio zaktualizowany przez  Marcin 10 miesięcy, 1 tydzień temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #1872 Odpowiedź

  Marcin
  • Opiekun forum

  Miażdżyca jest współczesną chorobą przewlekłą, która dotyka coraz większą rzeszę ludzi. Lekarze przypisują jej powstawanie cholesterolowi i demonizują go na wszelkie możliwe sposoby. Ostrzegają by nie dopuszczać do określonego stężenia we krwi, gdyż to spowoduje powstanie płytki miażdżycowej w tętnicach. W praktyce proponują leczenie objawowe i nie są wstanie wyleczyć tej przypadłości. Co innego natomiast twierdzą takie osoby jak dr Hubert Czerniak czy też znany naturoterapeuta Jerzy Zięba.

  [Przeczytaj cały artykuł: Suplementy na Miażdżycę, czyli wylecz arteriosklerozę!]

Odpowiedz na: Suplementy na Miażdżycę, czyli wylecz arteriosklerozę!
Twoje dane: