Oparzenie to bolesne doznanie, które może przydarzyć się każdemu, niemal w dowolnym czasie. Trzeba wówczas szybko działać, gdyż ból i rozpad komórek postępuje ciągle, nawet po odsunięciu ciała od źródła ciepła. Oczywiście najlepszymi środkami przeciwbólowymi oraz leczniczymi są produkty naturalne, bez chemii i sztucznych dodatków, dlatego też domowa apteczka powinna zawierać tego typu substancje.

DMSO i aloes na oparzenia

DMSO (dimetylosulfotlenek) to bezwonny płyn, który jest naturalnym produktem pozyskiwanym z miazgi drzewnej. Został odkryty prawie 50 lat temu, choć przez to, że nie uczy się o jego wszystkich zastosowaniach na uczelniach medycznych to w praktyce większość ludzi nie ma o nim pojęcia. Jest to naturalny środek przeciwzapalny, przeciwgrzybiczny i bakteriobójczy. O aloesie natomiast słyszeli chyba wszyscy. Stosowany jest od wieków m.in. do leczenia ran powierzchniowych.

Na oparzenie należy przygotować roztwór składający się z 50% DMSO i 50% wysokiej jakości aloesu. Natychmiastowe zastosowanie tej substancji potrafi zdziałać cuda. Oparzenie nie tylko zacznie się natychmiast goić, ale i najczęściej unikniemy przykrych blizn, które potrafią być dużym obciążeniem psychicznym na całe życie.

Oczywiście substancję tą, warto mieć również na plaży, doskonale się sprawdza na oparzenia słoneczne. Przynosi niemal natychmiastowe ukojenie oraz regeneruje skórę.

Zarówno aloes, jak i DMSO posiadają mnóstwo innych zastosowań leczniczych, dlatego też warto oba produkty posiadać w domowej apteczce.

Źródła:

  1. http://www.health-science-spirit.com/msm.html
  2. Ukryte terapie 2, Jerzy Zięba

DMSO dimetylosulfotlenek 250ml Biomus

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.