Podczas przeziębienia i grypy kaszel jest częstym objawem. Idąc do lekarza możemy w ciemno wytypować jaki lek nam przepisze, zwłaszcza jeśli to jest znany nam doktor. Tymczasem istnieją sprawdzone, domowe metody na leczenie kaszlu, które polecam wypróbować, nim zaczniemy brać chemiczne leki.

Domowy sposób na kaszel

W domu rodzinnym, zwłaszcza w dawniejszych czasach, pierwszym sposobem na kaszel był zawsze syrop z cebuli. Metoda banalnie prosta i niebywale tania. Jeśli kaszel nie jest długotrwały i bardzo ciężki to najczęściej syrop z cebuli wystarczy. Oczywiście w ciężkich przypadkach należy udać się od razu do lekarza!

Jak przygotować syrop z cebuli na kaszel?

syrop z cebuli
Syrop z cebuli to znany od dawna sposób na katar.

Syrop z cebuli na kaszel jest niezwykle prosty w przygotowaniu, robiłem go bez trudu jako dziecko. Wystarczy wziąć 1 cebulę, obrać ją, przekroić na pół, a później każdą połówkę pokroić w paski. Następnie wrzucamy jedną połówkę i zasypujemy cukrem, ilość cukru nie ma znaczenia, robimy to na oko. Dalej wrzucamy drugą połówkę i również zasypujemy cukrem. Całość przykrywamy czymś i odstawiamy. Już po 2h zazwyczaj można pić syrop.

Ile pić syropu z cebuli?

Z doświadczenia wiem, iż wystarczy 1 łyżeczka co 3-4 godziny, w trudniejszych przypadkach polecam pić po prostu częściej, a do całej kuracji dodać witaminę C. Kupujemy ją w sklepach ze zdrową żywnością, w aptekach niestety nie da się kupić „czystej” witaminy C, bez dodatków, przynajmniej mi się nie udało. Witaminę C pijemy w ilości ok ćwierć łyżki co 2h, dokładniejsze dawkowanie podane jest w artykule: Ile brać witaminy C? Witaminę C zaś można kupić np w sklepie internetowym Witaminas.pl , np:

Witamina C kwas L-askorbinowy 1kg Biomus

 

Forum Mokry kaszel

Temat zawiera 0 odpowiedzi, i ma 1 odpowiedź, ostatnio zaktualizowany przez  Marcin 10 miesięcy, 1 tydzień temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #1909 Odpowiedź

  Marcin
  • Opiekun forum

  Podczas przeziębienia i grypy kaszel jest częstym objawem. Idąc do lekarza możemy w ciemno wytypować jaki lek nam przepisze, zwłaszcza jeśli to jest z
  [Przeczytaj cały artykuł: Mokry kaszel]

Odpowiedz na: Mokry kaszel
Twoje dane: