Choroby autoimmunologiczne to plaga naszych czasów, najgorsze w nich jest jednak to, że lekarze i współczesna medycyna mówi nam, że są one nieuleczalne! Jak czytamy w czasopiśmie i portalu Medycyna Praktyczna1

Czy możliwe jest całkowite wyleczenie?

W przypadku pacjentów z chorobą Hashimoto i niedoczynnością tarczycy konieczne jest przewlekłe leczenie lewotyroksyną przez całe życie, które – choć nie daje całkowitego wyleczenia – przywraca zdrowie.

Z tym, czy powyższe leczenie przywraca zdrowie można by dyskutować, na tym samym portalu czytamy w końcu, że pacjent chory na hashimoto musi być cały czas obserwowany, bo mogą u niego wystąpić kolejne dolegliwości. Czasami dochodzi nawet do tego, że usuwa się całkowicie tarczyce.

Jak już sama nazwa wskazuje hashimoto to choroba układu odpornościowego, czemu zatem leczenie polega na podawaniu pacjentowi hormonów? Przecież to tak jakby wezwać do cieknącego kranu hydraulika, który starł by nam podłogę z wody, która się rozlała, sprzedał nam mopa i polecił regularnie wycierać oraz zalecił kolejne swoje wizyty.

Jak wyleczyć hashimoto, choroby tarczycy, tłuszczaki, mięśniaki na macicy?

W tym miejscu polecę terapię zaprezentowaną przez Jerzego Ziębę. Jak on sam podkreśla, nie jest to lek na hashimoto, choroby tarczycy czy tłuszczaki, ale osoby stosujący wskazaną przez niego terapie leczą się z powyższych dolegliwości.  Nie będę zagłębiał się tutaj w szczegóły, poniżej znajdą się linki do materiału źródłowego, pojawią się też kolejne artykuły na ten temat tymczasem przedstawię krótko i zwięźle opis suplementacji:

 

Suplement Forma Ilość dziennie Uwagi
Witamina A 5000 j.m.
Witamina C kwas askorbinowy lub

askorinian sodu

2-4 gram
Witamina D witamina d3 1000-10000 j.m. Należy kontrolować poziom 25(OH) i doprowadzić do stężenia 50-60 ng/ml
Witamina B2 200mg
Witamina B3 niacyna 300mg
Cynk 30-50mg pomiędzy posiłkami, gdyż konkuruje z miedzią
Magnez 300-500mg
Selen 200-500µg
Jod płyn lugola 2-5kropli i jeśli brak negatywnych skutków to stopniowo zwiększać dawkę Nie przyjmować w formie organicznej ani radioaktywnej!

Środki ostrożności

Nie wolno leczyć się samodzielnie! Bardzo trudno znaleźć lekarza, który zgodzi się poprowadzić taką kurację, czy próbować zatem leczyć się samodzielnie? Nie! Decyzje o leczeniu zawsze trzeba podjąć samodzielnie. Każdy organizm jest inny, niektórzy mogą być uczuleni na jakiś składnik terapii. Cały czas należy obserwować reakcję swojego organizmu i jeśli tylko zaczynamy czuć się gorzej to należy przerwać terapię. Bardzo ważne jest, by przed podjęciem leczenia oraz w trakcie leczenia cały czas badać się oraz mówić o wszystkim lekarzowi. Jeśli nawet lekarz nie zgadza się z daną terapią to nie wolno przed nim ukrywać zażywanych suplementów, zaś wyniki badań tak czy tak powinien zinterpretować. Zwłaszcza zażywanie jodu, bywa przez niektórych lekarzy bardzo krytykowane (najczęściej nie wiedzą oni, że to jod organiczny i radioaktywny jest niebezpieczny). Najlepiej zbadać się przed rozpoczęciem terapii, następnie po 2-4 tygodniach jej stosowaniu i jeśli terapia skutkuje to następnie po ok 3 miesiącach i kolejne po pół roku. Do tego czasu większość dolegliwości i objawów powinno zniknąć.

Pozostałe zalecenia

Pozostałe, aczkolwiek równie ważne zalecenia to szukanie przyczyn choroby autoimmunologicznej. Przede wszystkim należy w pierwszej kolejności zrezygnować z glutenu, produktów mlecznych oraz produktów wysoko-przetworzonych. Należy też dobrze zakwasić żołądek(nie organizm a żołądek), uregulować florę bakteryjną w żołądku i jelitach, jeśli mamy jakieś grzyby, niebezpieczne bakterie czy pasożyty to pozbyć się ich, inaczej kuracja może nie zadziałać.

Gdzie kupić suplementy?

Niestety, powyższych suplementów, zwłaszcza w takich dawkach nie znajdziemy w Aptekach, a jeśli już nawet będą to w dawkach tak małych, że aby zażyć właściwą ilość to trzeba by zjeść zarówno pełne garście tabletek jak i ich koszt byłby astronomiczny. Dlatego też polecam kupować suplementy w sklepach ze zdrową żywnością i suplementami, takich jak Witaminas.pl (jest tam też dostępny zestaw wszystkich suplementów do powyższej kuracji: Zestaw hashimoto ).

Hashi komplex – zestaw witamin i minerałów

Źródła:

 

 

 

 

*1. Medycyna Praktyczna jest wiodącym krajowym wydawcą literatury fachowej, największym polskim centrum informacji medycznej dla lekarzy.

Forum Jak wyleczyć hashimoto, choroby tarczycy, tłuszczaki, mięśniaki?

Temat zawiera 0 odpowiedzi, i ma 1 odpowiedź, ostatnio zaktualizowany przez  Marcin 1 rok, 6 miesięcy temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #1058 Odpowiedź

  Marcin
  • Opiekun forum

  Jak wyleczyć hashimoto, choroby tarczycy, tłuszczaki, mięśniaki na przekór tradycyjnej medycynie? Czy należy wierzyć lekarzom, którzy twierdzą, że jest to choroba nieuleczalna, czy też ludziom, którzy wyleczyli się z hashimoto i tym podobnych schorzeń?

  [Przeczytaj cały artykuł: Jak wyleczyć hashimoto, choroby tarczycy, tłuszczaki, mięśniaki?]

Odpowiedz na: Jak wyleczyć hashimoto, choroby tarczycy, tłuszczaki, mięśniaki?
Twoje dane: