Jesień, weekend i organizacja czasu.

Za oknem jest mgliście. W takie dni nie chce się wychodzić z łóżka. No, po prostu… NIE!
Warto jednak się przełamać i zorganizować ciekawe zajęcie na najbliższe wolne dni. Zaczynicie od jednego. Zobaczycie, że później zadziała to jak domino i zanim się obejrzymy weekend skończy się w fajnej atmosferze, a my zaczniemy nowy tydzień z poczuciem, że warto czekać na kolejny weekend.

Do dyspozycji zazwyczaj mamy piątkowy wieczór, sobotę i niedzielę. Mój tip, o ile nie mamy zaplanowanego wyjścia, to „odbębnić” wszystkie uciążliwe zajęcia w piątkowy wieczór.
Znacie to? Jeśli nie, to koniecznie wypróbujcie w ten jeden wieczór ogarnąć:
1. Zakupy
2. Mycie podłóg/ścieranie kurzu/odkurzanie
3. Pranie/prasowanie
4. Mycie naczyń
5. Dla zapobiegliwych przygotowanie składników na sobotni posiłek

Oczywiście, warto w to przedsięwzięcie zaangażować domowy team 🙂

Nie jestem złotym medalistą, jeśli chodzi o sprzątanie, myślę, że w zawodach nie stanąłbym na pudle, a raczej obok… albo jeszcze dalej, ale podstawowe ogarnięcie domowego chaosu, sprawi, że obudzicie się w lepszym nastroju. No i w sobotni poranek nie będzie Was straszyć widok niezmytych naczyń w zlewie 😉 Zobaczycie, będzie Wam lżej wdrożyć się w weekend. Warto zacisnąć w ten jeden wieczór zęby, a nie rękę na pilocie, czy klawiaturze, by później cieszyć się słodkim lenistwem- Dolce far niente, nawet jeśli macie obowiązki rodzinne i słodkie dzieciaki 😉

Następnie siądźcie z kubkiem herbaty, apką lub kartką, na której zapiszecie plan weekendu, albo chociaż jedną rzecz, którą zamierzamy zrobić dla odpoczynku i polepszenia więzi ja-świat, ja-najbliżsi. Pamiętajmy, że dobra równowaga między pracą, obowiązkami, a wypoczynkiem i kontaktami z ludźmi pomaga nam naładować baterie, wzmacnia psychicznie, a w zależności od formy wypoczynku, może również wzmacniać nasze zdrowie i tężyznę fizyczną. Potraktujmy ten czas jako profilaktykę w zapobieganiu przeziębieniom, spadkom nastroju i poważniejszym chorobom.

Jest jesień. Zawsze myślcie o zajęciach, które mogą Wam się trafić w tym sezonie. Wspólny wypad na grzyby, pomaganie przy przetworach czy kiszeniu buraków, długi spacer i karmienie kaczek w parku, wycieczka niedaleko Waszej miejscowości – wybierzcie miejsce, o którym słyszeliście, a nigdy nie byliście… czasem naprawdę możemy być miło zaskoczeni.

Jeśli jednak wolicie zostać w mieście wybierzcie formę aktywności, która pozwoli Wam się zrelaksować: spotkanie ze znajomymi lub rodziną, kino, muzeum, pokój zagadek, aqua aerobik albo ściana wspinaczkowa 🙂

Podładujcie baterię, life balance jest ważny 🙂
Decyzja należy do Was. Miłego weekendu!

Forum Jesień, weekend i organizacja czasu czyli dolce far niente

Temat zawiera 0 odpowiedzi, i ma 1 odpowiedź, ostatnio zaktualizowany przez  Marcin 1 rok, 6 miesięcy temu.

Odpowiedz na: Jesień, weekend i organizacja czasu czyli dolce far niente
Twoje dane: