Grounding (earthing) to coraz bardziej popularna metoda wzmacniania organizmu oraz jego zdolności obronnych, a także odstresowania się. „Ładowanie baterii” Czym jest? Jak się go robi? Gdzie można praktykować grounding?

Czym jest grounding?

Grounding możemy przetłumaczyć jako uziemienie. Jest to nic innego, jak stanie i spacerowanie po „gołej” ziemi boso.

Codziennie nosimy buty z tworzyw sztucznych na gumowych podeszwach. Jak wiadomo, okrycia te izolują napięcie elektryczne, czyli niezbędne nam do życia pole elektromagnetyczne ziemi. Oczywiście ono do nas dociera i tak, jednak osłabione i nierównomierne.

15 minutowy spacer boso, po ziemi bądź trawie potrafi czynić cuda dla naszego zdrowia. Nierówna powierzchnia stymuluje naszą stopę i działa kojąco niczym masaż. Pole elektromagnetyczne ziemi przepływa swobodnie przez nasze ciało, stymulując jego regeneracje.

Gdzie można praktykować grounding?grounding, erthing, uziemienie, ładowanie baterii

Popularność groundingu rośnie niezwykle szybko. Codzienna praca, zwłaszcza w mieście bywa bardzo męcząca. Trudno zazwyczaj znaleźć czas oraz miejsce, by nasze stopy mogły doznać kontaktu z ziemią. Spacerowanie boso w mieszkaniu niestety nie przynosi takich efektów. Pod stopami mamy zazwyczaj wiele warstw betonu oraz stalowych zbrojeń, co blokuje oczywiście pole elektromagnetyczne ziemi. Aby więc praktykować grounding należy wyjść na zewnątrz. Można skorzystać nawet z minimalnego skrawka trawy przed blokiem. Gdy podejrzliwy sąsiad zacznie na nas się dziwnie patrzeć i zapyta co robimy, wystarczy odpowiedzieć, iż uprawiamy grounding. Zmiesza się zaskoczony i bardzo prawdopodobne, iż za jakiś czas sam będzie testował tą metodę leczenia.

Co zyskujemy praktykując grounding?

Najważniejsze skutki uprawiania groundingu to:

 • podniesienie odporności,
 • przyspieszone leczenie stanów zapalnych,
 • szybsza regeneracja ran,
 • zmniejszony stres,
 • spokojniejszy sen,
 • lepsze trawienie,
 • poprawione krążenie krwi,

Szanujmy nasze zdrowie, póki je mamy. Ładujmy sobie regularnie baterie, a choroby będą się trzymać od nas z daleka.

 

Źródła:

 • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4378297/

 

Forum Grounding (earthing) czyli ładowanie baterii.

Temat zawiera 0 odpowiedzi, i ma 1 odpowiedź, ostatnio zaktualizowany przez  Marcin 10 miesięcy temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #1923 Odpowiedź

  Marcin
  • Opiekun forum

  Grounding (earthing) to coraz bardziej popularna metoda wzmacniania organizmu oraz jego zdolności obronnych, a także odstresowania się. „Ładowanie baterii” Czym jest? Jak się go robi? Gdzie można praktykować grounding?

  [Przeczytaj cały artykuł: Grounding (earthing) czyli ładowanie baterii.]

Odpowiedz na: Grounding (earthing) czyli ładowanie baterii.
Twoje dane: