Alergie pokarmowe i wziewne

W dzisiejszych czasach alergie stały się tak powszechne, że niemal każdy z nas jest na coś uczulony. Na szczęście u większości ludzi alergia objawia się jedynie wysypką czy nieco gorszym samopoczuciem, ale są osoby, które w okresie pylenia nie są wstanie wyjść z domu, bądź też muszą bardzo uważnie dobierać pokarm, aby nie zrobić sobie poważnej krzywdy.

Przyczyny alergiikichanie, alergie, leczenie alergii witaminami

Współczesna medycyna w dalszym ciągu nie jest pewna, jakie są przyczyny alergii. Lekarze mówią, że jest to kwestia genów, bądź działanie środowiskowe (pyłki i inna chemia). W jednej z książek wyczytałem teorię ogrodnika, który przekonywał, że alergie są spowodowane przez sztuczne nawozy. Zbyt dużo sztucznie wytworzonego azotu powoduje formowanie nietypowych protein, które następnie zjadamy wraz z żywnością. Zważywszy na to, że nasi dziadkowie nie mieli takich problemów z alergiami jakie mamy dziś, możemy stwierdzić, że być może to prawda. Inną teorią jest po prostu jałowość współczesnego jedzenia. Dzisiejszy pomidor szacuje się, że ma tylko kilka procent składników odżywczych tego pomidora sprzed 100 lat. To są efekty odchodzenia od natury. Zamiast używać naturalnego obornika oraz system rotacji upraw stymuluje się sztucznie wzrost nawozami. Pamiętam ze szkoły, jak mnie uczono jakie to wspaniałe i wydajne są gospodarstwa na zachodzie europy, a jakie prymitywne są gospodarstwa w Polsce. Aktualnie wiem, że to ogromy błąd co zrobiono z naszym rolnictwem. Równanie do zachodu sprawia faktycznie, że więcej kłosów i bujniej rosną warzywa, jednak są one ubogie w witaminy i składniki odżywcze.

To nie mega dawki witamin leczą, tylko mega niedobory powodują, że chorujemy.

Leczenie alergiipyłi, alergie, leczenie alergii witaminą c naturalne recepty

Według Doktora Roberta Cathcarta na alergię powinniśmy zażywać 0,5-50 gram witaminy C na dobę w 4 do 8 dawkach. Oczywiście chodzi o czystą witaminę C w formie kwasu l-askorbinowego bądź buforowaną w formie askorbinianu, a nie o pastylki 200mg, jakie możemy kupić w aptece. Czystej witaminy C niestety nie kupimy w aptece, należy się w nią zaopatrzyć w sklepie ze zdrową żywnością (np w internetowym sklepie Witaminas.pl). Witamina C to najtańszy, najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny środek antyhistaminowy o działaniu detoksykującym. Jak dobrać sobie dawkę? Najlepiej rozpocząć od 1-2 gramów i co 1-3 godzin zażywać kolejną dawkę zwiększoną o 1-2 gramy. Jedynym skutkiem ubocznym, jaki nam może się przydarzyć to biegunka. (może się zdarzyć też dyskomfort żołądkowy, jeśli weźmiemy nagle ogromną dawkę witaminy C).

W przypadku alergii suplementacje warto wesprzeć też właściwym nawodnieniem organizmu. Należy pić dużo wody i na każdą szklankę wody dodać szczyptę soli kopalnianej (nie czystej, pozbawionej mikroelementów). Jeśli ktoś nie lubi słonej wody to z powodzeniem można szczyptę soli wziąć po prostu do ust i ją popić wodą.

Należy pamiętać, że stres wzmaga każde negatywne działanie na organizm, a więc i powstawanie oraz utrzymywanie się alergii.

Czy da się permanentnie wyleczyć alergie?

Jest mnóstwo ludzi, którzy nie tylko twierdzą, ale i są przykładem, że się da całkowicie wyleczyć alergie. Niektórym wystarczyła Witamina C, ale w skrajnych przypadkach niezbędna jest życiowa przemiana. Rezygnacja lub ograniczenie przetworzonego jedzenia, spożywanie większej ilości warzyw i owoców oraz suplementacja witamin i minerałów. Organizm, któremu uzupełni się wszystkie niezbędne mu składniki oraz oczyści się go z metali ciężkich wykazuje fenomenalne zdolności regeneracyjne. Specjaliści od homeopatii są przekonani, że każdą chorobę można w ten sposób wyleczyć.

 

Źródła:

 1. „Wylecz się sam” Andrew W. Saul PH.D.
 2. „Choroby dzieci leczenie megadawkami witamin” Ralph K. Campbell, M.D., Andrew W. Saul, Ph.D.
 3. „Ukryte terapie” Jerzy Zięba
 4. Robert F. Cathcart, MD: „Why a sick body need so much vitamin C”

Forum Alergie pokarmowe i wziewne

Otagowano: 

Temat zawiera 0 odpowiedzi, i ma 1 odpowiedź, ostatnio zaktualizowany przez  Marcin 1 rok, 4 miesięcy temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #1295 Odpowiedź

  Marcin
  • Opiekun forum

  Alergie pokarmowe i wziewne W dzisiejszych czasach alergie stały się tak powszechne, że niemal każdy z nas jest na coś uczulony. Na szczęście u większ
  [Przeczytaj cały artykuł: Alergie pokarmowe i wziewne]

Odpowiedz na: Alergie pokarmowe i wziewne
Twoje dane: